Kudret Narı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Tüketilir?

KUDRET NARI NEDİR?

Kudret Narı ; olgunlaştıkça sarı- turuncu renginden kırmızıya dönen bir meyvedir. C vitamini açısından yüksek değere sahip olan bir meyvedir.

Hem dünyada hem de ülkemizde yetişen Kudret Narı üzerinde siğile benzer şekilde çıkıntılara sahiptir. 

Pek çok alanda kullanılan Kudret Narı özellikle takviye edici gıda niteliğinde görev görmektedir. Bağışıklık güçlendirme için de kullanılabilen Kudret Narı pek çok ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kudret Narı sadece üretilen ürün olarak değil normal hayat şartlarında da sade kullanıma uygundur. Meyvesini tüketebilir veya macun kıvamına getirerek de tüketebilirsiniz.

KUDRET NARI FAYDALARI

Pek çok faydası bulunan Kudret Narı genelde yoğun yaşam temposuna ayak uyduramayanlar için oldukça kullanışlıdır.

Gerekli olan besin ihtiyacını karşılamayanlar için gıda takviyesi sağlar.  Aynı zamanda C vitamini sayesinde de günlük C vitamini eksikliğini giderebilir.

  • C vitamini eksikliğini kapatarak kıkırdak, kemik ve doku gelişimi sağlamaktadır.
  • Sadece C vitamini değil A vitamini açısından da  etki göstererek hem cilt sağlığı hem de görme yetisi konusunda oldukça etkilidir.
  • Aynı zamanda mideyi korur, metabolizma ve bağışıklık konusunda da etkilidir. Sindirimi kolaylaştırarak daha sağlıklı bir beslenme şartları sağlayabilir.
  • Aynı zamanda enerji açısından da etki gösterebilir. Böylelikle daha enerjik, canlı ve zinde bir vücut elde etmenizi sağlayabilir.
  • Mide ülserine karşı etkileri bulunabilir.
  • Kan şekeri kontrolü sağlar.
  • Egzama ve diğer cilt hastalıklarına karşı da etkilidir.

KUDRET NARI NASIL TÜKETİLİR?

Kudret Narı kullanımında çeşitli etkileri olduğu ortada. Pek çok şekilde kullanılabilen Kudret Narı doğal olarak tüketmek isteyenler için normalde meyvesini tüketebilirler veya doğal bir balla karışım hazırlayarak evde doğal Kudret Narı macunu hazırlayabilirler.

Kudret Narı macunu için;

Bir tane kudret narını çekirdeklerinden ayıklayıp doğradıktan sonra bir kavanozun içine doğal ve organik bir bardak balı bir kavanoza toplayın.

Bu kavanozu serin  ve kuru yerde bir ay boyunca beklettikten sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Dozunu fazla kaçırmadığınız sürece kullanabilirsiniz.

Kaynak ;

Prof. Dr. Ahmet & Elmas Maranki Şifalı Bitkiler Kitabı

Bize Bu Kelimelerden Ulaştınız;

Kudret Narı, Kudret Narı Nedir, Kudret Narı Nasıl Kullanılır, Kudret Narı Nasıl Tüketilir. Kudret Narı Kullanımı, Kudret Narı Neye İyi Gelir, Kudret Narı Faydaları, Kudret Narı Zararları, Kudret Narı Ne İşe Yarar, Kudret Narı Nereden Alabilirim, Kudret Narı Nerelerde Satılır, Kudret Narı Nelere İyi Gelir. Kudret Narı Zayıflatır Mı.


Paylaşmak güzeldir...

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.