Dr.Aidin Salih’ten Yemeniz İçin Önerilen Faydalı Yiyecekler

Dr Aidin Salih, bitkisel anlamda kendini çok geliştirmiş ve bu alanda birçok araştırması olan bir doktordur. Kendisinin önerdiği tavsiyeler doğrultusunda birçok insan daha mutlu yaşamaktadır. Bugün ki yazımızda ise, Dr Aidin Salih’ten yemeniz için faydalı yiyecekler önerileriniz yazacağız!

Meyveler ve Sebzeler Ne zaman Yenir?

Meyveler yemekten önce veya ayrı zamanda, sebzeler yemekler ile yenilebilir. Sadece karpuz yemekten önce, sonra ve arasında yenilebilir.

Bütün sebze ve meyveler tuz ve şekerle alerji yapabilir, sebze ve meyvelerin şifalı olması için karıştırmadan tek çeşit ve kesinlikle hiçbir şey eklemeden (şeker, kaymak) yenilmelidir.

Meyveler aynı cinsten olsa rengi de benzese yenilebilir.

Mesela portakal greyfurt ile greyfurt mandalina ile portakal limon ile veya vişne kiraz ile yenebilir.

Fakat aynı cinsten olduğu halde rengi farklı olsa, mesela biri beyaz biri kırmızı o zaman beraber karıştırarak yenilmemelidir, şişkinlik ve gaz yapar.

Önerilen diğer besinler

Limon

Limonun suyu suyla karıştırılıp aç karnına içilirse çok büyük şifadır.  Kan asidini yok ediyor, bütün kireçleri eritiyor, taşları parçalayıp düşürüyor. Akciğerden balgamı çıkartıyor.  Şeker veya tuzla yenilirse zehirdir.

 

Kavun

Yemekten ayrı yalnız yenilirse şifadır. Yemekten önce de yenilebilir. Yemekten sonra yenilirse çok zararlıdır.

 

Domates

Domates taze ve kabuklu yenilirse şifadır, ilaçsız ve tarladan yenildiğinde kansere karşı etkilidir.

Piştikten sonra bekletilerek yenilirse vücutta taş yapar.

 

Patates

Çiğken kabuğuyla suyu sıkılıp, biraz su ile karıştırılarak içilirse bağırsak ve mide kanserlerine karşı etkilidir.  Kabuklu olarak haşlanır veya fırında pişirilirse faydalıdır. Kabukları soyulup kavrulursa zararlıdır. Kalıntıları toplar, damarlarda tıkanıklığa sebep olur, varis ve basur yapar.

Anason

Böbrek, mesane, rahim, karaciğer ve dalak tıkanıklıklarını açar.  Baş ağrısı için, safravi hastalıklar için çayı faydalıdır. Ezilmiş anason gül yağı ile birlikte kulak hastalıkları için iyidir. Hayzı söker, süt ve meniyi çoğaltıcı, zehrin zararını gidericidir.

 

Hindistan Cevizi

Gözü, karaciğeri, dalak ve mideyi kuvvetlendirici, idrar getirici, toplardamarları temizleyicidir.

 

Tarçın

Göz perdelenmesi ve kararmasını giderici, nezleyi, öksürüğü def edicidir.  Yüzdeki siğillere, titremelere, baş ağrılarına faydası çoktur.  Karaciğer tıkanıklığına, rahim ve böbrek hastalıklarına faydalı, her bozukluğu düzeltici ve kalbi açıcıdır.

Zencefil

Karaciğere, mideye, bağırsağa çok faydalıdır.  Devamlı zencefil kullananlarda kanser olma riski azdır. Bağırsak hastalığı olanların hepsi zencefil kullanmalıdır.

 

Keten Tohumu

Diş etlerindeki, yüzdeki, ses tellerindeki şişkinlikleri giderir, ses bozukluklarını anında yok eder.

Böbrek ve mesane taşlarını düşürür.  Meniyi çoğaltır, idrarı çoğaltır, doğumu kolaylaştırır.


Paylaşmak güzeldir...

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.