Saç Büyümesi için Kullanılabilecek 4 Esansiyel Yağ

Saç büyümesi için en etkili esansiyel yağlar arasında biberiye, lavanta, nane ve selvi yağı vardır. Bu yağların özelliklerine ve nasıl kullanıldıklarına bakalım.

Nane Yağı

Saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında kuru cilt ve kıl foliküllerine kan akışının olmaması, saç büyümesini yavaşlatabilir. Nane yağının yatıştırıcı ve uyarıcı özellikleri saç derisine giden kan akışını arttırarak gözenekleri açmak ve folikül sağlığını güçlendirmek için yardımcı olur

Nane Yağı Nasıl Kullanılır  

Saç büyümesi etkili bir şekilde uyandırmak için, ekstra saf hindistan cevizi yağıyla karıştırılmış az miktarda bu yağa (5-8 damla) ihtiyacınız vardır. Bu karışımı bölgeye iyice sürterek kafa derisine uygulayın ve normal şampuanla durulamadan önce 10-15 dakika bekletin.

Lavanta yağı

Saç büyümesini uyarmak için en iyi seçeneklerden biri lavanta yağıdır, çünkü foliküllere kan akışını arttırabilir, aşırı sebum üretimini ve tıkanıklığı önleyebilir, cildi nemlendirir, kepekleri keser ve genel olarak saçların sağlığını arttırır. Saçın görünümünü ve dokusunu da iyileştirebilir, bu sayede her yönüyle saç tonik yapar.

 

Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır

Lavanta yağı güçlüdür ve kafa derisi hassas bir bölge olabilir, bu yüzden 10 damla bu yağı, 2 yemek kaşığı sızma hindistan cevizi yağıyla karıştırın ve kafa derisine ve saçları iyice ovun. Uyurken ve sabah yıkarken saçlarınızı havluya sarın veya duş başlığı kullanın.

Biberiye yağı

Saçlı deriye akan kan miktarını uyararak biberiye yağı, saç büyümesini teşvik edebilir ve folikül sağlığını koruyabilir, ayrıca yağların kafa derisine salınmasını en aza indirir, bu da gözenek tıkanmasını önler. Bu yağ saç dökülmesinin hem semptomlarını hem de altta yatan nedenlerini tedavi eder.

 

Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır  

Bu yağı kullanmanın popüler bir yöntemi, 8-10 damla hindistancevizi yağı veya zeytinyağını kafa derisine fırçalamadan önce karıştırmaktır. Duşta yıkaması için yağ karışımını 30-60 dakika bekletebilirsiniz.

Selvi Yağı

Selvi, vücut boyunca dolaşımını uyarmak için uzun süredir kullanılan çok güçlü bir yağdır. Saç foliküllerine doğru kan akışı saç büyümesinin hızlandırılması veya normalleştirilmesinin ardındaki kanıtlanmış etkenlerden biri olduğu için bu kafa derisi için çok önemlidir.

 

Selvi Yağı Nasıl Kullanılır  

Nazik bir saç fırçası oluşturmak için 5-10 damla hindistancevizi yağını 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Saç derisine uygulayın ve saçınıza 10 dakika boyunca masaj yapın, ardından saçınıza 20 dakika daha bekletin. Bunu takiben, duşta yıkayabilirsiniz.


Paylaşmak güzeldir...

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.