Salatalık Suyu Nedir? Nasıl Yapılır?

Salatalık suyu içmek, sağlığınızı iyileştirmek için kesin bir yol gibi görünmeyebilir, ancak bir dizi şaşırtıcı fayda sağlar ve hazırlanması çok kolaydır.

Salatalık Suyu Nedir?

Basit olarak, salatalık suyu, bir sürahi suya daldırıp salatalık dilimlerini batırıp, salatalıklarla doldurulmuş sudur. Bu çok basit gelse de, salatalık etkenlerinin birçoğu suda beslenerek, genel besin alımınızı arttırır. İçme suyu, herhangi bir sağlıklı diyetin önemli bir parçasıdır, bu yüzden etkisini iyileştirmek için tarifi hafifçe değiştirmek akıllıca bir tercihtir.

 

Salatalık, öncelikle sudan oluşur, bu yüzden detoks temizlemede bu tip su çok popülerdir. Bu içecek, diğer birçok besin ve aktif bileşenlerin yanı sıra, salatalıkların ferahlatıcı ve ferahlatıcı lezzetine de sahiptir. Salatalık suları, C vitamini seviyenizin yanı sıra beta-karoten, manganez, molibden ve cucurbitacin de dahil olmak üzere çeşitli diğer antioksidanları artıracaktır. Salatalık da vücut üzerinde bir dizi olumlu etkiye sahip silika içerir. Bununla birlikte, en önemlisi, bu, daha fazla geri gelmenizi sağlayacak ortalama bir bardak su üzerinde lezzetli ve benzersiz bir dokunuş.

Salatalık Suyu Faydaları

Salatalık suyunun birçok yararlarından bazıları, diğerlerinin yanı sıra cilt bakımı, kilo kaybı, kronik hastalık, kardiyovasküler sağlık ve kemik yoğunluğunu için faydalar içerir.

 

Salatalık Suyu Nasıl Yapılır?

Kendi salatalık suyunu evde yapmak ucuz ve çok kolay hazırlanabildiği için bu içeceği kolayca yapabilirsiniz.

Adım 1 – Bir salatalık temizleyin ve dilimleyin (bir bardak için 3-4 dilim veya sürahi için tüm salatalık).

Adım 2 – Bir sürahi / kavanozu soğuk suyla doldurun ve salatalıkları ekleyin.

Adım 3 – Salatalıkların su altında kalmasını sağlamak için buzu ekleyin ve besinlerin suya bırakılmasını sağlayın.

Adım 4 – İçeceği içmeden önce en az 10-15 dakika bekletin.

Adım 5 – Aynı salatalıkları ek su ile tekrar kullanın; 24 saat sonra salatalık atın.


Paylaşmak güzeldir...

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.