Saç İçin Argan Yağı Kullanmanın 10 İnanılmaz Faydası

Argan yağı, sağlıklı saçı destekleyen doğal polifenoller bakımından zengin, derin nemlendirici doğal bir yağdır. Saç için argan yağı kullanmak saç ve saç derisinin büyümesini, parlaklığını ve yapısını iyileştirmek için popüler bir tekniktir, ancak kullanmadan önce ne yapılacağını ve olası yan etkileri bilmelisiniz.

 

Argan Yağı Nedir?

Argan yağı, argan ağacının çekirdeğinden çıkan özel bir bitki yağı türüdür. Yaygın olarak hem mutfak hem de kozmetik kullanım için kullanılan, Amerika ve diğer batı ülkelerinde cilt ve saç üzerindeki etkileri için popüler olmuştur. Argan yağı, E vitamini, karotenler, yağ asitleri, tirosol, kateşinler, kafeik asit ve diğer güçlü anti-enflamatuar ve antioksidan maddeleri içeren önemli besinlerle yoğun bir şekilde paketlenmiştir. Bu ayrıca bir taşıyıcı yağ olarak da bilinir ve daha güçlü bir doğal çözüm için diğer esans yağları ile birleştirilebilir. Bu yararlı petrol endüstrisi, 2 milyondan fazla insanı içeriyordu ve hem yerel ekonomiler hem de insanların saçlarının dünya çapında görünmesi için kritik bir ihracat!

Saç İçin Argan Yağı Avantajları

Saçlar için argan yağının en büyük faydaları şunlardır:

Saç uzaması

Argan yağı, saç köklerinin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan ve saç büyümesini teşvik eden doğal fenoller ve E vitamini açısından zengindir. Saf argan yağı kafa derisine masaj yapılır ve doğal bir parıltıya sahip olan güçlü, kalın saçların büyümesine yardımcı olmak için bir gece maskesi olarak kullanılır.

 

Kıvırcık saç

Saç üzerindeki argan yağının fizyolojik etkisi oldukça belirgindir ve en kıvırcık saçları bile uyuşturabileceği ve hatta bölünmüş uçları bile ortadan kaldırabileceği iyi bilinmektedir. Bu, saçın saç tellerine emildiği ve zengin besin maddelerini sağlamasına izin verdiği için saçın genel görünümünü ve dokusunu iyileştirebilir.

 

Kuru kafa derisi

Saç sağlığı genellikle kafa derisinin sağlığıyla başlar ve argan yağının yüksek konsantrasyonlu antioksidan ve iltihap giderici bileşenleri, kuru deriye neden olabilecek kafa derisi üzerindeki  durumu ortadan kaldırır.

Kepek

Altın sıvı, saç derisinde sebum üretimini düzenleyebilir, bu da kepekle savaşmak için kimyasal olarak etkili bir ilaç haline getirir. Doğal biyoaktif bileşikler iltihaplı saç derisini yumuşatmaya, kaşıntıyı ve kızarıklığı azaltmaya ve temiz tutmaya yardımcı olur. En iyi sonuç için, avuç içleriniz arasında yeni şampuanlanmış ve nemli saçlara bir kaç damla saf yağ uygulayın.

 

Saç kaybı

Saçınızı kaybetmek, herhangi bir cinsiyet için herkes için endişe verici bir durum olabilir, ancak saç foliküllerini güçlendirmek ve saç dökülmesini çok daha az olası kılmak için argan yağı etkin bir şekilde kullanılabilir.

Saç Kremi / Nemlendirici

Saçın bakımı ve saç derisini nemlendiren bu yağ, hoş olmayan doku ve kırılgan veya hassas saçlara neden olabilecek nem eksikliği gibi saç problemlerinin çoğunu önleyebilir. Yüksek oleik asit içeriği kuru saçı yağlar ve nemi içine alır.

 

Saç şekillendirme

Birçok insan saçlarını kontrol etmek ya da şekillendirmek için mücadele eder, ancak argan yağı, diğer ürünleri uyguladığınızda ya da yeni saç stillerini denediğinizde bile, saçları yerinde tutan ve mükemmel görünmesini sağlayan doğal bir stil asistanı olarak çalışır.

Hasarlı Saçlar

Saf argan yağı tahriş edici olmayan bir yağdır ve derin nemlendirici özellikleri vardır. Ayrıca kimyasalların neden olduğu hasarı ve saç üzerindeki aşırı tedavileri tersine çevirmeye yardımcı olabilir. Saç dokusunun normalleşmesine yardımcı olur ve yumuşak, ipeksi ve sağlıklı olmasını sağlar.

Saç Derisini Temizleme

Fas argan yağı birçok şampuan formülasyonunda popüler bir madde haline gelmiştir. Argan yağında bulunan polifenoller, saç derisini temiz tutar. Ayrıca saçın doğal parlaklığını ve parlaklığını geri kazanmaya yardımcı olan antiviral ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.


Paylaşmak güzeldir...

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.