Cildiniz ve Saçınız İçin Fark Yaratacak 10 Doğal Bakım Yağı

Daha önce belki adını hiç duymadığınız bu 10 Doğal Bakım Yağı, saç ve cilt için neredeyse mucizeler yaratmaktadır! izin için ilgi çekici olabileceğini düşündüğümüz bu yağları sıraladık 🙂

Acı Elma Yağı ve Adaçayı Yağı

acı elma ve adaçayı yağı

Tek başına bile birçok fayda sağlayan bu esanslar bir araya geldiğinde neredeyse kusursuz güzelliğin kapılarını aralıyor. Ancak Acı elma ve Adaçayı yağı bir araya geldiğinde anti-fungal özellik gösterebilen ve bu sayede mantar oluşumunu engelleyebilen, cilt üzerindeki iltihaplı bölgelere fayda sağlayan, ciltte yaşlanma ve kırışıklık etkilerini azaltabilen bir doğal bakım yağı olarak oldukça fayda sağlamaktadır.

Ardıç Yağı

ardıç yağı

Cilde onarıcı bakım, Selülit ve buna bağlı deformasyonlara onarıcı etkisi olduğu gibi saç köklerini de güçlendirici etkiye sahip Ardıç Yağı günümüzde cilt ve saç bakımı için sıkça kullanılmaya başlayan güçlü bir bitkisel bakım yağıdır.

Gül yağı

gül yağı

Yüzyıllardan beri hoş kokusu ile kadınları cezbeden gül yağı zamanla sadece parfüm amaçlı değil cilt ve saç bakımı için de kullanılabilen güçlü bir doğal bakım yağıdır. İçerdiği tanen, gallik asit ve guercitrin sayesinde yaşlanmayı geciktirici özellikleri bulunmaktadır.

Kakao Yağı

kakao yağı

Barındırdığı yağ asidi sayesinden ciltte ve saç köklerinde hücre yenilenmesine yardımcı olduğu gibi cilt lekeleri, yara izleri ve kırışıklık giderici olarak onarıcı bakım etkisine sahiptir. Saç ve Cilt bakımı yağı olarak kullanıldığı gibi hamile kadınlar için doğum sonrası oluşan kırışıklıkları onarmak için de kullanılır.

Keten Tohumu Yağı

keten tohumu yağı

İçerisinde Omega-3 başta olmak üzere bir çok zengin vitamin ve minerali barındıran Keten tohumu yağı cilt ve saç bakım yağı olarak kullanıldığında, ultraviyole ışınlara karşı saçınızı ve cildinizi koruyarak yıpranma etkilerine karşı önlem alabilirsiniz. Piyasada bir çok koruyucu ürünün içeriğinde keten tohumu yağı sıkça kullanılmaktadır.

Menekşe yağı

menekşe yağı

A ve C vitamini açısından zengin, salitik asit sayesinde cildin yağ dengesini düzenleyen Menekşe yağı cilt üzerinde ki kızarıklık ve deri dökülmesini engelleyebilen niteliği ile doğal bakım yağı olarak sıkça tercih edilir. Ayrıca saç dökülmesi ve kırılgan saçların onarılması konusunda oldukça etkilidir.

Okaliptüs yağı

okaliptüs yağı

Yoğun miktarda antiseptik özelliği bulunan okaliptüs yağı saç ve cilt bölgesine uygulandığında bakteri ve zararlı mikro organizma oluşmasını engeller. Kepek oluşumunu engelleyerek ve saç köklerinin nefes almasını sağlayarak sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Üzüm çekirdeği yağı

üzüm çekirdeği yağı

Hem yağlı hem de kuru ciltler için kullanılabilen üzüm çekirdeği yağı, cildinizin ömrünü uzatmak ve yaşlanma etkilerini gidermek için birebirdir. Hücreleri onarır ve canlılık sağlar, saç ve cilt bakım yağı olarak yaygın olarak kullanıldığı gibi makyaj temizlemek ve kalan kimyasalların etkilerini yok etmek için etkilidir.

Yasemin Yağı

yasemin yağı

Güzel kokusu ile bildiğimiz Yasemin yağı cilt üzerinde ki kılcal damarlarda kan dolaşımını hızlandırır, cildinize tazelik, canlılık ve parlaklık kazandırır, saç diplerinin gözeneklerini açar ve hava almasını sağlar. Günlük hayatınızda saçlarınızın elektiriklenme ile kabarmasını önleyen mucizevi bir bakım yağıdır.

Çörekotu yağı

çörekotu yağı

Kronik yorgunluğun yarattığı cilt lekeleri ve morluklara faydalı olan Çörekotu yağı, saçlarınızın erken beyazlamasını ve dökülmesini önler, saç yapısını korur ve saç diplerinin nefes almasını sağlar. Cilt üzerinde ki yaraları iyileştirme özelliğine sahiptir ve cilt üzerinde yaşlanmaya bağlı oluşan yıpranma etkilerini azaltır.


Paylaşmak güzeldir...

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.