Cildinizi Mükemmelleştirecek 13 Cilt Bakım Ürünü

cildinizi-mukemmellestirecek-13-cilt-bakim-urunu

Artık her zamankinden daha fazla doğal cilt bakım ürünü var. Düzenli olarak doğal ürünler kullandığınızda, cildinizi güzelleştirmenin yanı sıra, antioksidanları da emer, cildinizin UV direncini artırır ve bağışıklık sisteminizi de uyarırsınız.

cildinizi-mukemmellestirecek-13-cilt-bakim-urunu

Bu 13 doğal cilt bakım ürününü deneyerek güzellik rutininizi yapmaya başlayın:

 

 1. Hindistan Cevizi Yağı

Temizlemek, nemlendirmek, makyajı kaldırmak, yaraları veya yaraları daha hızlı iyileştirmek ve jilet yanmasını önlemek için hem cildinize hem de saçınıza hindistan cevizi yağı kullanın. İçinde kullanılan hindistan cevizi yağı da görünüşünüz için faydalıdır. Antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri, ayrıca bağırsaklarınızı beslemeye ve bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olan sağlıklı yağlar içerir.

 

Sağlıklı cilt, vücudunuzdaki diğer organlar gibidir: Hücrelere sürekli olarak oksijen ve besin maddelerine ihtiyaç duyar ve toksinlerin yıkanması gerekir. Bu nedenle, optimum cilt sağlığı için hormonal ve sindirim işlevine yardımcı olan hindistan cevizi yağı çok önemlidir.

 

 1. Çay Ağacı Yağı

Çay ağacının uçucu uçucu yağları, neredeyse tamamı Avustralya’ya özgü olan yaklaşık 230 farklı bitki türünden elde edilir. Zararlı bakterileri azaltma yeteneğinden sorumlu birincil etken maddeler terpen hidrokarbonları, monoterpenleri ve seskiterpenleri içerir. Araştırmalar, 100’den fazla farklı kimyasal bileşeni ve uçucu hidrokarbonları, aromatik ve hava yoluyla seyahat edebilen, cildin gözeneklerini ve mukus zarlarını iyileştirici faydalar sağlamak için gözlemlemiştir. Bu yüzden çay ağacı yağı sivilce için en iyi ev ilacıdır.

 

 1. Elma Elma Sirkesi

Son derece çok yönlü ve ucuz bir doğal cilt bakım ürünü olan elma sirkesi faydaları arasında patojenlerin (bakteri gibi) öldürülmesi, bağırsak sorunlarının neden olduğu cilt sorunlarının giderilmesi, cildin temizlenmesi ve aknenin durdurulmasına yardım edilmesi ve ayrıca antifungal özellikler sağlanması yer alır. Cilt problemleri için ACV kullanımı, “modern tıbbın babası” olarak kabul edilen Hipokratlara (M.Ö. 460-377) ve ülserlerin temizliği ve cilt yaralarının tedavisi için anti-fungal ACV ve ham balın kullanımına inanan bir şekilde devam eder. .

 

Aynı zamanda, yüksek oranda yararlı asetik asit ve potasyum ve magnezyum gibi belirli vitaminleri içerir, bu da içsel olarak tüketildiğinde detoksifiye edici bir madde yapar, çünkü karaciğer fonksiyonunu arttırır ve bağırsaktaki bakterileri dengelemeye yardımcı olur.

 

 

 1. Ham Bal

Ham bal, besinlerin, enzimlerin, vitaminlerin ve cildi güçlendirici asitlerin en iyi doğal kaynaklarından biridir. Ham balın faydaları arasında kesilmelerin azaltılması, nemlendirici özellikler sağlanması, antiseptik özelliklerin bulunması, yaraların iyileştirilmesinin teşvik edilmesi, alerji veya döküntülerle mücadele edilmesi ve yara izlerinin azaltılmasına yardımcı olur. Ham bal, marketlerde bulunan ballardan farklı olarak, ısıtılmamış, işlenmemiş ve pastörize edilmez. Bu nedenle, tüm besin maddelerini işlemeyle yok edilmedikleri gibi sağlam tutabiliyor.

 

Bir antimikrobiyal bal, özellikle yara ve yanıklar için bir pansuman olarak uygundur . Ayrıca, bakteriyel enfeksiyonlar, kepek, bebek bezi dermatit, sedef hastalığı ve daha fazlasını iyileştirmek için kullanılan tedavilere dahil edilmiştir. Bal, aynı zamanda, bir sivilce tedavisi olarak mükemmel bir ev yapımı doğal cilt bakım ürünüdür çünkü hassas veya karışık cilt tiplerinde bile yüz temizleyicilerinde kullanılabilir.

 

 1. Deniz Tuzu

Deniz tuzu, ürettiği deniz suyundan emdiği magnezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum gibi tonlarca mineral ve besinle birlikte gelir. Bu minerallerin çoğu cilt hücrelerimizdeki ve vücutlarımızda bulunanlarla aynıdır, bu da gerçek deniz tuzunun cildin dengesini, korunmasını ve onarılmasını sağlamasının nedenidir.

 

Hindistan cevizi yağı, lavanta esansiyel yağı ve ham bal gibi diğer cilt artırıcı malzemelerle ev yapımı yüz maskeleri, tonerler ve ovma makinelerinde gerçek Himalaya veya Kelt deniz tuzları kullanın. Tuz, cildin yatıştırılması ve sakinleştirilmesi için antiinflamatuar özellikler içerir, ölü deri hücrelerini ve tahrişini giderir, yağ üretimini dengeler ve cildin nem seviyelerini muhafaza etmesine yardımcı olur.

 

 

cildinizi-mukemmellestirecek-13-cilt-bakim-urunu

 1. Avokado

Ultra-nemlendirici bir yağlı meyve olan avokadoların faydaları , cilde nüfuz edebilen A, D ve E vitaminlerini içerir. Güneş yanığı cildi yatıştırmaya yardımcı olur, kolajen üretimini hızlandırabilir ve yaşlılık lekelerini tedavi edebilir. Aynı zamanda topikal olarak uygulandığında cildin iltihaplanmasını azaltmak için de çalışır ve yenildiğinde de aynı şeyi yapabilir. Ev yapımı Avokado Yüz Maskesini , uçucu yağlar, bal veya taşıyıcı yağ ile bir araya getirerek taze bir avokado ile nemlendirin ve cildin nemli olmasını sağlayın.

 

 1. Limon Esansiyel Yağı

Yara izlerinin ve yaş lekelerinin solması, cildin soyulması, cildi aydınlatması ve hafifletmesi, yağlı ciltler ve kırışıklıklar ile savaşmak için faydalıdır. Limon yağı eldeki en çok yönlü uçucu yağlardan biridir, çünkü diş beyazlatıcı, çamaşır spreyi, selülit kremi, yüz yıkama ve ev temizleyici olarak kullanılabilir! Jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırın ve cildin sorunlu bölgelerine masaj yapın. Ayrıca, parlaklığı artırmak ve kalıntıları gidermek için saçınıza da kullanabilirsiniz.

 

 1. Argan Yağı

Fas’a özgü ve nesiller boyunca kullanılan argan yağı, A vitamini ve E vitamini, çeşitli antioksidanlar, omega-6 yağ asitleri ve linoleik asit açısından zengin olduğu için çok iyileşiyor. Argan sadece cildi nazikçe nemlendirmek için değil, aynı zamanda saçınızın parlaklığını ve sağlığını da arttırır.

 

 

 1. Aloe Vera

Çoğu insan aloe vera faydalarını şifalı güneş yanıkları ile ilişkilendirir, ancak aloe’nun aynı zamanda enflamasyon, kızarıklık ve kaşıntıyla savaşan bakteri savaşıcı, yatıştırıcı maddeler içerdiğini biliyor muydunuz? Yüzlerce yıldır aloe, geleneksel Çin tıbbında deri hastalıklarını, enfeksiyonları ve mantar hastalıkları için doğal tedaviyi tedavi etmek için kullanılmıştır.

 

Son zamanlardaki araştırma sonuçları, aloe vera’nın yanık ve yara iyileşmesi için etkili olduğunu göstermektedir, ancak şaşırtıcı bir şekilde sizi dışarıdan da zehirler. Öyle ki, ağızdan alındığında, aloe karaciğer, dalak ve kemik iliğinde tümörlerin ve parazitlerin sayısını ve büyüklüğünü bile azaltabilir.

 

Aloe vera bitkileri, tıpta kullanılan iki madde üretir: yaprağın merkezinde hücrelerde bulunan jel ve yaprakların derisinin altındaki hücrelerden elde edilen lateks. Bunlar yanıklar , donma, sedef hastalığı ve soğuk yaraları için doğal bir cilt bakımı çözümü olarak kullanılabilir.

 

 1. Jojoba Yağı

En yaygın olarak kullanılan taşıyıcı yağlardan biri olan jojoba yağı aşırı derecede nemlendirir ve yanıkları, yaraları, yaraları, dermatiti, akne sedeflerini ve kırışıklıklarını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Amerikan ve Meksika’nın güneyindeki bu yağ, nesiller boyunca akne, sedef hastalığı, güneş yanığı ve çatlamış cildi tedavi etmek için kullanılmıştır. Ayrıca saç telini kısaltmak, cildi rahatlatmak ve saç köklerinin açılmasını önlemek için saçsızlığı azaltmak için de kullanılır.

 

Jojoba yağının kimyasal yapısı söz konusu olduğunda, bu bir çoklu doymamış balmumu ile benzersizdir. Bir balmumu olarak, jojoba yağı özellikle cildi korumak, nem kontrolü sağlamak ve cildi ve saçı yumuşatmak için kullanışlıdır.

 

 cildinizi-mukemmellestirecek-13-cilt-bakim-urunu

 

 1. Badem Yağı

Muhtemelen bademlerin pek çok beslenme faydasını biliyorsunuzdur, ama belki de cildinizde badem yağı kullanmakta yenisiniz. Badem yağı sadece harika kokmaz, aynı zamanda anti-inflamatuar, antiviral, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Uçucu yağlar için deri döküntülerini , akneleri veya kuruluğu doğal olarak tedavi etmek için mükemmel bir taşıyıcı yağdır. Aynı zamanda birçok farklı koku ile kolayca karışır, bu yüzden ev yapımı çamaşırları, maskeleri veya losyonları deneyin.

 

 1. Shea Yağı

Shea yağı, yüzlerce yıldır Afrika’da doğal bir cilt bakım ürünü olarak kullanılmakta olup, bugün hâlâ büyük ölçüde dünya çapında yetiştirilmektedir. Kuru cilt tipleri için mükemmel bir nemlendirme seçeneği sunar ve dökülme, kızarıklık veya soyulmayı azaltmada ucuz ancak etkilidir.

 

 1. Hint yağı

Cildi temizlemek için kullanılır, kastor yağı aslında bir “kurutma yağı” dır, ancak bu durum çok tuhaf görünebilir. Yüz temizliği için sadece çok küçük bir miktar, kasık yağı hakkında bir çay kaşığı, hindistan cevizi veya badem gibi başka bir yağın 1/4 fincan içine karıştırılmış şekilde kullanmanız gerekir. Yüzünüze masaj yapın, daha sonra kirleri çıkarmak için ılık su ile durulayın.


Paylaşmak güzeldir...

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.